AVALEHT ÕPETAJAD ESINEMISED JA REISID HELIPLAADID KONTAKTKontserdi- ja konkursireisid on Raadio Laulustuudio koore viinud Hispaaniasse, Iirimaale, Inglismaale, Itaaliasse, Jaapanisse, Karjalasse, Luksemburgi, Lätti, Norrasse, Poolasse, Prantsusmaale, Rootsi, Saksamaale, Sitsiiliasse, Soome, Venemaale, USAsse jne. Alates 2007. aastast on raadio laululapsed osalenud ka kõigil laulupidudel. Koostööd on tehtud Eesti Kontserdi, Jazzkaare ja Viru Folgiga, salvestatud nii Eesti Raadiole kui Eesti Televisioonile.

Möödunud aasta novembris ilmus stuudio kooride värskeim CD „Radi-ridi-ralla“ Eesti heliloojate talvelauludega. Järgmisena ootab meid ees EV100 puhul tellitud Eesti artistide uute mudilas- ja lastekoorilaulude salvestamine käesoleva aasta suvel ja sügisel, samu laule esitasime ka EV100 emadepäeva kontserdil 13. mail k.a. koos autorite Eeva Talsi, Birgit Sarrapi, Ott Leplandi, Lenna Kuurmaa, Liisi Koiksoni, Tiit Kikase ja Taavi Otsusega.

Raadio Laulustuudio Lastekoor pälvis II koha lastekooride kategoorias ning II koha folk-jazz-popmuusika kategoorias III rahvusvahelisel koorifestivalil Krakowis 2012 ning III koha lastekooride kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalis Llangollenis (Wales) 2013. Kadri Hunt sai parima dirigendi eripreemia.

2014. aastal osales lastekoor rahvusvahelisel koorifestival „Voix du Monde“ Nancys Prantsusmaal ning andis kontserdi Luxembourg’is.

Raadio Laulustuudio Mudilaskoor sai 2014. aasta Maailma Koorimängudel Riias nooremate lastekooride kategoorias (6-12-aastased) kuldmedali ja III koha 82,75 punktiga 100st võimalikust 11 koori seas.

2015. aastal pälvis Raadio Laulustuudio Mudilaskoor Tampere rahvusvahelisel koorifestivalil 47 võistleva koori hulgas II/III koha ning kõrgeima võimaliku tunnustuse - diplomi 3 kuldmärgiga.

2015. aastal sai Raadio Laulustuudio Tütarlastekoor esikoha IV rahvusvahelisel koorifestivalil „In Canto Mediterraneo“ Milazzos Sitsiilias laste- ja noortekooride kategoorias.

2016. aastal sai Raadio Laulustuudio Tütarlastekoor I koha lastekooride ja II koha rahvamuusika kategoorias 34. rahvusvahelisel koorifestivalil Cantonigroses (Hispaania).

Mudilaskoor osales 2016. aastal Bonnis kultuurifestivalil SchumannFest, kus andsime kontserte Arvo Pärdi lastelaulude ning Eesti muusikaga.

2017. aastal osales tütarlastekoor EBU rahvusvahelise koorikonkursi “Let The Peoples Sing” finaalis Helsingis ning andis Karjala tütarlastekoori Tellervo kutsel kontserte Petrozavodskis ja Kondopogas. Järgmisel hooajal on meid kutsutud Karjala 100 pidustustele. Mudilaskoor osales 2017. aastal I rahvusvahelisel Euroopa koolikooride festivalil “L’Europe de mes Reves” ning andis kontserte Prantsusmaal.

2018. aastal osales Raadio Laulustuudio Mudilaskoor rahvusvahelisel koorifestivalil “Limerick Sings” Iirimaal, tütarlastekoor aga tegi kontsertreisi Jaapanisse ja andis 12 kontserti Minabe-cho, Arita ja Saku koolides ning Wakayama, Takarazuka, Sanda ja Toyota kontserdisaalides.

Hooaja 2017/2018 olulisematest tegemistest Raadio Laste Laulustuudios võib veel nimetada:
  • Rahvusvahelise Muusikapäeva kontsert Oleviste kirikus (Raadio Laulustuudio Tütarlastekoor ja RO Estonia noormeestekoor)
  • Jõulukontsert “Radi-ridi-ralla” Tallinna Kaarli kirikus
  • EV100 kontsert “Laulame Eestile” Tallinna Jaani kirikus
  • Spirituaalikontsert “Passionem” Tallinna Kaarli kirikus (külalisdirigent Kevin Meidl, USA)
  • Esinemine Uue Muusika kontserdil Eesti Raadio I stuudios (Tallinn Music Week)
  • EV100 emadepäeva kontsert Vabaduse väljakul koos Meestelaulu Seltsi kooride ja solistidega
  • Kontsert Espoo Kultuurikeskuses koos Helsingi Katedraali poistekooriga “Cantores Minores”

2018/2019 hooajal ootavad stuudio koore ees EV100 uudislaulude plaadi salvestamine, Rein Rannapi oratooriumi “Hingelinnud” etendused Tallinnas ja Paides, Karjala 100 kontserdid Venemaal, rahvusvahelised koorifestivalid Tšehhis ja Portugalis, ühiskontserdid Karjala ja Jaapani kooridega ning muidugi osalemine laulupeol.

 

VIDEOD MEIE ESINEMISTEST
 


KUNGLA RAHVAS LAUL PÕHJAMAAST

 


Vaata laulustuudio pilte Flickrist


Lisaks stuudiotööle on Raadio Laste Laulustuudio andnud kontserte koostöös Jazzkaare, Vanalinna Päevade, Eesti Kontserdi ja Viru Folgiga. Tihti esinetakse koos solistidega: Maarja-Liis Ilus, Liisi Koikson, Chalice, Hedvig Hanson, Helin-Mari Arder, Ivo Linna, Maria Listra, Tõnis Mägi, Birgit Õigemeel, Marten Kuningas, Hanna-Liina Võsa ja paljud teised. Tõnis Kõrvitsa lastelaulude plaadi "Õnneseen" esitluskontserdil olid külas Mõmmi, Tom ja Anni; „Talveaja rõõmulaulude“ esitluskontserdil aga klounid Piip ja Tuut.
 


Mõnusaks vahelduseks igapäevasele harjutamisele Raadio stuudiotes on olnud Laulustuudio suvelaagrid Prangli saarel, Rõuges, Pirital, Laulasmaal ja Kosel. Rõuges kohtuti juhuslikult ka president Lennart Meriga, kellega juttu aeti ja koos pilti tehti.